Recenzijas

E.Hietamies "Tētis uz pilnu slodzi" un "Tētis diviem"

Abas grāmatas faktiski ir viens romāns. Tas ir stāsts par vīrieti, kurš pirmajā grāmatā viens pats noņemas ar vienu bērnu, jau sākot no tā dzimšanas. Jo māte no dzemdību nama aizbēg nezināmā virzienā. Un otrajā - jau ar diviem piecgadniekiem, jo otrā bērna māte cieš satiksmes negadījumā.
Tas intriģējošākais ir tas, ka autore ir sieviete, bet romāna pirmā personā "es" ir vīrietis. Zināmā mērā mēs uzzinām, ko jūs, sievietes, domājat par mums, vīriešiem. Piemēram, dienu un nakti vāķot mazuli, galvenais varonis sapņo par snauduļošanu pie televizora, aiziešanu uz biljarda zāli, piedzeršanos bārā un nokniebšanos. Tik vienkārši. Bet tomēr par šo vienkāršību dusmas nesanāk, jo autore mīl gan savu varoni, gan vīriešus vispār. Un tā vīriešu gribēšanas vienkāršība drīzāk ir neapzināta sievietes vēlme, lai vīrietis nebūtu sarežģītāks par vienvirziena diodi.
Lasot es jūtu, kā reizē ar vientuļo tētis es tieku iestūķēts jaunas, dzemdību atvaļinājumā esošas māmiņas ādā. Es kopā ar citām māmiņām apmeklēju kursus, sēžu un pļāpāju bērnu rotaļu laukumā, iepērkos veikalos, organizēju bērnu jubileju ballītes. Un, sev par pārsteigumu, nejauši noklausos citu māmiņu sarunā, kurā tās spriež, ka noteikti nepārgulētu ar vientuļu tēti, jo tādi vīrieši "pamatā esot mīkstie'. Tā lūk!
Romāni ir ļoti eleganti uzrakstīti. Un jāsaka, man, kas ir vectēvs gadu vecam puikam, un manam dēlam, kas ir pašķīries no mazuļa mātes, grāmatā ir atrodamas daudz labas praktiskās rekomendācijas. Nu kaut vai- ka jāseko mazuļa puņku krāsai. Ja tie ir zaļi, tad jāskrien pie ārsta. Un citi padomi.
Kaut kur romāna beigās tētis uzdod sev jautājumu - vai tiešām viņa dzīves galvenais un vienīgais sasniegums būs TIKAI divu bērnu izkopšana. Un jautājums paliek lasītājam - vai bērnu izaudzināšana ir TIKAI, vai tomēr tā var būt dzīves svarīgākais izdarījums.
Neteiksim, ka es pilnībā viss ietilpinājos tajā māmiņu ādā. Tomēr, tā mana daļa, kas tur sagāja, vēl ilgi pēc grāmatu izlasīšanas nedeva man mieru. Kā Flobēram, kurš vēl laiku pēc sava galvenā romāna uzrakstīšanas apgalvoja - es esmu Bovarī kundze.
Un, dārgās kundzes un jaunkundzes! Ja jūs nezināt, ko dāvināt savām vīrietim jubilejā, tad šīs grāmatas būtu labs risinājums. Es neticu, ka daudzi vīrieši to nopirktu paši. Diemžēl...


Komentāri (0)

Vēlies komentēt? Reģistrējies vai pieslēdzies portālam.

Šeit vēl nav komentāru!
Grāmatas sludinājumi portālā (5)
Tētis diviem
Eve Hietamies ☆☆☆☆☆

€ 6.00

Tētis uz pilnu slodzi
Eve Hietamies ★★★★★

€ 6.00

Tētis diviem
Eve Hietamies ☆☆☆☆☆

€ 10.00

Tētis uz pilnu slodzi
Eve Hietamies ★★★★★

€ 10.00

Tētis uz pilnu slodzi
Eve Hietamies ★★★★★

€ 8.00

Visi citāti

Citāts

Recenziju arhīvs

Reģistrēties Pieslēgties
Top