Recenzijas

J.Džasi "Mājupiešana"

"Vai gribi zināt, kas patiešām ir vājums? Vājums ir izturēties pret otru tā, it kā viņš tev piederētu. Spēks ir zināt, ka ikviens pieder pats sev."

"Gana, 18. gadsimts. Divos dažādos ciematos piedzimst divas pusmāsas, kuras neko nezina viena par otru. Viņām lemts atšķirīgs liktenis: viena tiek izdota par sievu bagātam anglim, vergu tirgotājam, un vada pārtikušu dzīvi Keipkoustā Raga piekrastē, bet otra tiek sagūstīta un pārdota verdzībā.
Mēs iepazīstam abu māsu un viņu pēcnācēju likteņstāstus astoņās paaudzēs, viņu veikto ceļu no Zelta Krasta līdz Misisipi plantācijām, tostarp laikposmu no Amerikas pilsoņu kara līdz Hārlemas džeza laikmetam."

Man ir aizdomas, ka "Mājupiešana" būs mana 2023.gada top1 grāmata. Man tā šķita absolūti lieliska. Daudzās atsauksmēs lasītie mīnusi man pārvērtās par trekniem plusiem. Man patika šie īsie, brīžiem aprautie stāsti par katru no ciltskoka cilvēkiem, un pēc tam nākamajos stāstos atklātais šī stāsta turpinājums. Šajā grāmatā ir milzum daudz sāpju, veseli sāpju un mocību gadsimti, bet tie ir aprakstīti tik vienkārši, reizēm pat virspusēji, ka sniedz lasītājam tādu kā stabilitāti, satriecošu emociju vietā izpratni un pat harmoniju. Es gaidīju, kad mani šīs grāmatas smagums saraus gabalos. Biju diezgan droša, ka, iespējams, nāksies grāmatu atstāt puslasītu. Bet nē, es spēju just līdzi un tai pat laikā izbaudīt vēstījumu. Un tas ir vienkāršs. Saknes ir svarīgas. Ir svarīgi zināt, no kurienes tu nāc, kas ir tava zeme un tavi cilvēki. Godājot pagātni, ir iespējama labāka nākotne. Kolosāls, izcils stāsts, no sirds iesaku izlasīt.


Komentāri (0)

Vēlies komentēt? Reģistrējies vai pieslēdzies portālam.

Šeit vēl nav komentāru!
Grāmatas sludinājumi portālā (0)
Šobrīd portālā nav aktīvu šīs grāmatas sludinājumu. Vēlies nopirkt vai pārdot šo grāmatu? Pievienot sludinājumu
Visi citāti

Citāts

Jaunākās atsauksmes

Reģistrēties Pieslēgties
Top