Recenzijas

G.Tālers "Monstra rotaļu laukums"

"Henija Pelīte ir jauna, apņēmīga un vērīga meitene, kas nolēmusi sākt patstāvīgu dzīvi. Ieradusies Tukumā, lai strādātu un studētu, viņa noīrē dzīvokli kādā namā pilsētas centrā..."

Riskēju sākt izklausīties pēc vecas plates, bet... Kad pagājušajā gadā skaļi tika pieteikts @guntistalers debijas romāns "Pēdējais klients", nebija pārsteigums, ka arī es pievienojos labajām atsauksmēm, jo aizrāvos no pirmajām lappusēm, sapinos varoņu šarmā un autora spalvas meistarībā. Tad neatpalika arī pārējie darbi, iepriecinot un izklaidējot katru reizi. Par šo romānu man bija neliela bažiņa, jo kaut kā anotācijas pieteikums un nosaukums ne līdz galam likās veiksmīgs. Un -bam!, pa pieri! Šis romāns nogāza no mana prāta pjedestāla "Pēdējo klientu" un uzšāva latiņu vēl krietni augstāk. Pirmkārt, grāmata ir vizuāli burvīga un izcili saderas ar stāstu. Vāku iekšpusēs ir Kloperu nama un apkārtnes karte, kas vēl vairāk palīdz iztēloties jau tā dzīvīgos apkārtnes aprakstus. Autors vienkārši fantastiski ir radījis atmosfēru un atainojis Tukuma ielas, arhitektūru un ainavu. Nekad Tukumā neesmu bijusi, bet rodas sajūta, ka tur aizbraucot viss liksies pazīstams. Otrkārt, stāsta aizraujošākajās vietās ir ievietotas noskaņu radošas fotogrāfijas, kas uzdzen skudriņas. Rekulaks ar saviem zīmējumiem var papīpēt maliņā. Mana mīļākā ir šķūņa bilde pie Bulciņa nodaļas. Nu tā, ka šermuļi kaulos neatstājas!
Treškārt, par detektīvstāstu. Protams, tas atkal ir mazpilsētas detektīvs(hallo, Tukums un Dundaga gluži nav Parīze), un tas ir šīs grāmatas īpašais šarms no sērijas Agata Kristi satiek Midsommeru. Turklāt, sācies tā palēnām un prātīgi, sižets sagriežas trakā karuselī tā, ka es beigās nesapratu ne rīta, ne vakara. Visgudrāk bija turēt aizdomās visus pēc kārtas? Labi jau labi, sakasīju es arī tos pavedienus, man tik dedukcija neštimmēja vienā vietā, bet tas lai paliek uz autora sirdsapziņas..

Tātad, es dievinu vizuālo noformējumu, kaifoju par varoņiem un sižets neļāva nolikt grāmatu malā ne brīdi. Es metīšu izaicinājumu un nosaukšu šo darbu par '23.gada labāko latviešu detektīvromānu. 10/10⭐️


Komentāri (0)

Vēlies komentēt? Reģistrējies vai pieslēdzies portālam.

Šeit vēl nav komentāru!
Grāmatas sludinājumi portālā (0)
Šobrīd portālā nav aktīvu šīs grāmatas sludinājumu. Vēlies nopirkt vai pārdot šo grāmatu? Pievienot sludinājumu
Visi citāti

Citāts

Ja man būtu suns, tikpat uzmācīgs kā sirdsapziņa, es to noindētu.

Jaunākās atsauksmes

Reģistrēties Pieslēgties
Top